Haberler Haberler
TARİHİ ESER ve YAPILAR İÇİN
CEPHE RESTORASYONU
       Tarihi "Yarım Ada" ve "Beyoğlu" başta olmak üzere İstanbul' un yanısıra, tüm Türkiye genelinde "Taş ve Kargır yapıların Cephe Restorasyonları"nda uzmanlık edinmiş, taşeron işler üstlenen StarCephe, işlerinizde çözüm ortağınız olmaktadır.
       "Topkapı Sarayından", Mimar sinan'ın ustalık eseri, şaheser "Selimiye cami'i" ne. "Türkiye Büyük Millet Meclisin" den, Beyoğlunun tarihi yapılarına kadar eşsiz referanslar ve deneyim. Bir çok tarihi Cami, İmaret hane, Medrese, Hamam, Çeşme, eski bina, yapı ve eser bizimle ihya oldu. StarCephe Restorasyon size eşsiz hizmeti taahhüt ediyor.
ARŞİV...
Mimarlar İçin En Faydalı Youtube Kanalları
       Genç bir mimarın mesleki gelişimini nasıl sağlayabileceği konusundaki metaforları bu yazıda anlatmıştım kendi persfektifimden.. Çeşitli sosyal medya araçları ile mesleki gündemi takip edebileceğimiz ile alakalı da bir zamanlar epeyce paylaşımda bulunmuştuk.

       Ancak işin sohbet muhabbet boyutundan ziyade ciddi anlamda fayda sağlayıcı ve üstelik ücretsiz eğitim videoları ve resimli anlatım derslerinin de yer aldığı bir web ortamına sahibiz. Örneğin ben sketch up programını öğrenmek için en ufak bir kursa gitmedim ve özel derste almadım. İnternetten izlediğim videolarla evde ufak pratiklerle kendi mesleki gelişimimi sağlamaya çalıştım.
       
Ne dersiniz Bu bina Temizlenebilir mi ?
AB57 Bazik kimyasal temizleyici formülasyonunu biliyormusunuz ?
       SenininternetinHD kanalında photoshop dersleri yardımıyla proje paftalarınızı düzenleyebilecek ve çeşitli görselleştirme araçlarını kullanabilecek düzeye gelebileceğiniz videolar bulunmaktadır.Şiddetle tavsiye ederim.

       Çizim eğitim kanalı da yine diğer ikisi gibi güzel bir anlatı serisine sahip kanal diyebilirim.Oldukça faydalı olabilecek , ileri çizim tekniklerinden yeni başlayanlar için pratik videolarına kadar pek çok anlatıya ulaşmanız mümkün.

       Akademichannel , Faydalı eğitim videolarının bulunduğu güzel bir kanal diyebilirim.Ancak özellikle 3ds max başlangıç videoları pek çok mimar için ilham kaynağı olabilecek nitelikte..Ancak videolarını başka sitelere açacak cömertlikte olmaması bir dezavantaj gibi duruyor..
Videoları bu linkten  izleyebilirsiniz.

       Archicad kanalında yazılım geliştiricinin kendi anlattıklarıyla yetinmek durumundasınız.Ancak archicad programının Türkiye’dede önemli bir kullanıcı sayısı olduğu düşünülecek olursa oldukça faydalı bir kanal olduğunu söylemek mümkün.
       Siz de çeşitli videolar ve web uygulamaları yardımıyla kendi mesleki gelişiminiz için önemli mesafeler katedebilirsiniz. Üstelik hiç bir ücret ödemeyerek. Tabi bu noktada mimarimedya.com olarak diğer sitelerden ayrıldığımız çok önemli bir noktanın da varlığından bahsetmek gerekirse neredeyse hiç bir mimarlık blogu diğer sitelere link vermez, isimlerden bahsetmez ve içerik hırsızlığı da denilen şeyi yapar. Mimarimedya’da bu duruma rastlamazsınız , hatta en ciddi sanal rakiplere bile link vermek yoluyla yönlendirmeler yaparız. Burada amaç tüm meslektaşların faydalanacağı güzel içerikler ve öğretisi yüksek içerikler oluşturmaktır. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan çeşitli youtube oynatma listeleri ve faydalı eğitim videolarının öğretici içeriklerin bulunduğu videoları ve siteleri sizlerle paylaşalım..


       Sketch Up Türkiye Sketch up ve çeşitli render motorlarıyla ilgili güzel – elit videoların bulunduğu bir kanaldır kendileri.
Web Page Maker, create your own web pages.