STARCEPHE RESTORASYON VE İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
Kirazlıtepe mah. Ayvalık cad.No/157 Üsküdar/İSTANBUL
starcephe@hotmail.com
Tel: +90 (216) 318 79 05
+90 (536) 558 13 02(Öncelikli)
KALIP ÇIKARTILMASI

              Tarihi yapı ve Tarihi binaların yüzeylerinde yer alan çeşitli motifler, Süslemeler, Eliböğründe, payanda v.b. detayların yeniden üretimi işlemleri için gerekli olan kalıpları hazırlıyoruz. Bu kalıplar ile üretilecek İmitasyon parçaları yeniden yerlerine monte ederek dogal ve gerçek detayı elde ediyoruz. Dökümler bire bir dogal taş veya kargır parçanın renk, doku ve diğer özellikleri taklit etmektedir.
            Birinci Ulusal Mimarlık Akımı veya Neoklasik Türk Üslubu veya Milli Mimari Rönesansı yapı eserleri ağırlıklı olarak veya bunların izlerini taşıyan yakın dönem yapılarında, Geçmiş dönemlerin çeşitli mimarlık üsluplarından alıntılar ve süslemeci yanı ağır basan Taş ve Kargır yapıların dış cephe süslemelerinin ; istenilen tüm detayları gerek orijinal malzemenin üzerinden kalıp alınarak, gerekse onaylı detay çizimleri üzerinden bire bir modelleme çalışılarak çıkarılan kalıplar, sırasıyla; döküm ve montajının yapılmasıyla, istenilen detayların kusursuz bir şekilde oluşturmasının yanında oldukça seri ve hatasız bir üretime olanak tanımaktadır. Bu imalatlarda özel kalıp sistemleri olan; Plastik, Polyester ve Ahşap kalıplar kullanılmaktadır. Büyük çaplı restorasyon işlerinde maliyet olarak da önemli avantajlar kazandıran kendi özel karışımımız olan İmitasyon Doğal Taş Harcı mız ile yapılan dökümler gerek ilk maliyet, gerekse ileriki yıllarda bakım maliyetlerini düşürerek mimarlara yeni ve ekonomik çözümler sunmaktadır.
Haberler Haberler
StarCephe Restorasyonve İnş. San.Tic.Ltd.Şti Sitede Yer alan Resim ve Yazıların Kopyalanması yasaktır Kopyalayanlar Hakkında Yasal İşlem Yapılacaktır. 0216 318 79 05 starcephe Tasarım
Şirketler Şirketler
       Tarihi yapılar ve binalar iç tavam süslemeleri için orjinal kalıntılardan üretilen kalıplarımız. Tarihi yapı karton piyer tavan süselemeleri, Tavan göbek süsü, ve bağlantı kısımları .
       Tarihi yapılarda cephe süslemeleri, heykeller ve girland motifler için cepheden kalıp alınması, kalıp almaya yarayacak kadar bir kalıntı kalmadıysa Röleve, restütüsyon veya restörasyon projelerinden ölçülendirilerek hazırlacak modeller üzerinden kalıp hazırlanması ve gerek atölye ortamında, gerekse kalıbın yerine montajı yoluyla cephede döküm imkanı sağlanmaktadır.
       Tarihi yapılarda cephe süslemeleri, Elibögründeler için cepheden kalıp alınması, kalıp almaya yarayacak kadar bir kalıntı kalmadıysa Röleve, restütüsyon veya restörasyon projelerinden ölçülendirilerek hazırlacak modeller üzerinden kalıp hazırlanması ve gerek atölye ortamında, gerekse kalıbın yerine montajı yoluyla cephede döküm imkanı sağlanmaktadır.
       Tarihi yapılarda cephe süslemeleri, Elibögründeler için detaylar fazla ve Ebatları - agırlıgı göz önünde bulundurularak ;Ahşap, plastik ve polyester kalıplardan oluşacak kalıbımız, çok parçalı olup montaj kolaylığı ve çıkacak olan dökümün kusursuzlugu sağlanmaktadır. Cepheden kalıp alınması, kalıp almaya yarayacak kadar bir kalıntı kalmadıysa Röleve, restütüsyon veya restörasyon projelerinden ölçülendirilerek hazırlacak modeller üzerinden kalıp hazırlanması ve gerek atölye ortamında, gerekse kalıbın yerine montajı yoluyla cephede döküm imkanı sağlanmaktadır. Bir çok yapıda güçlendirme demirlerinin gizlenmesi ve yapı doğallıgının korunması için uygulanan bir ilave yöntem olarak talep görmektedir.
STARCEPHE RESTORASYON VE İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
Kirazlıtepe mah. Ayvalık cad.No/157 Üsküdar/İSTANBUL
starcephe@hotmail.com
Tel: +90 (216) 318 79 05
+90 (536) 558 13 02(Öncelikli)
       Tarihi yapılarda cephe süslemeleri, furuş lar için detaylar fazla ve Ebatları - agırlıgı göz önünde bulundurularak ;Ahşap, plastik ve polyester kalıplardan oluşacak kalıbımız, çok parçalı olmakta, montaj kolaylığı ve çıkacak olan dökümün kusursuzlugu sağlanmaktadır. Cepheden kalıp alınması, kalıp almaya yarayacak kadar bir kalıntı kalmadıysa Röleve, restütüsyon veya restörasyon projelerinden ölçülendirilerek hazırlacak modeller üzerinden kalıp hazırlanması ve gerek atölye ortamında, gerekse kalıbın yerine montajı yoluyla cephede döküm imkanı sağlanmaktadır. Kargır yapılarda en çok ragbet gören imalatımızdır.
       Tarihi yapılarda cephe süslemeleri, Girlad motifler için detaylara göre; Ahşap, plastik ve polyester kalıplardan oluşacak kalıbımız, çok parçalı olabilmekte, montaj kolaylığı ve çıkacak olan dökümün kusursuzlugu sağlanmaktadır. Cepheden kalıp alınması, kalıp almaya yarayacak kadar bir kalıntı kalmadıysa Röleve, restütüsyon veya restörasyon projelerinden ölçülendirilerek hazırlanacak modeller üzerinden kalıp hazırlanması ve gerek atölye ortamında, gerekse kalıbın yerine montajı yoluyla cephede döküm imkanı sağlanmaktadır. Kargır yapılarda en çok ragbet gören imalatımızdandır.
       Tarihi yapılarda cephe süslemeleri, Payanda motifler için detaylara göre; Plastik ve polyester kalıplardan oluşacak kalıbımız, çok parçalı olabilmekte, montaj kolaylığı ve çıkacak olan dökümün kusursuzlugu sağlanmaktadır. Cepheden kalıp alınması, kalıp almaya yarayacak kadar bir kalıntı kalmadıysa Röleve, restütüsyon veya restörasyon projelerinden ölçülendirilerek hazırlanacak modeller üzerinden kalıp hazırlanması ve gerek atölye ortamında, gerekse kalıbın yerine montajı yoluyla cephede döküm imkanı sağlanmaktadır. Kargır yapılarda en çok ragbet gören imalatımızdandır.
STARCEPHE RESTORASYON VE İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
Kirazlıtepe mah. Ayvalık cad.No/157 Üsküdar/İSTANBUL
starcephe@hotmail.com
Tel: +90 (216) 318 79 05
+90 (536) 558 13 02(Öncelikli)